czwartek, 29 czerwca 2017

Moje pierwsze zakupy w showroomprive

Dzięki serwisowi Toluna miałam ostatnio okazję zrobić swoje pierwsze zakupy na stronie showroomprive.pl. Jest to platforma zakupowa, na której możemy kupić firmowe rzeczy w znacznie niższych, niż regularne cenach. Nie ma tam stałego asortymentu – są za to najróżniejsze kampanie, podczas których możemy zrobić zakupy nawet 90% taniej. 

Postanowiłam wykorzystać swój kupon promocyjny w wysokości 15 euro (65 zł) na coś co faktycznie jest mi potrzebne, skusiłam się więc na kampanię firmy esprit z odzieżą dla mam - kupiłam biustonosz do karmienia za 45 zł i koszulkę na ramiączkach za 23 zł. Wraz z kosztami przesyłki moje zamówienie kosztowało 83 zł. 


Jestem zadowolona z rzeczy, które zamówiłam, znam firmę esprit więc nie miałam obaw co do jakości. Co prawda dostałam koszulkę w innym kolorze niż zamawiałam, ale mimo to zdecydowałam się jej nie reklamować – szkoda zachodu. 

Czas realizacji zamówienia jest bardzo różny, z rzeczy których kupno rozważałam wynosił on od 14 dni do 2 miesięcy, w zależności od kampanii. Trzeba zwracać na to uwagę przy składaniu zamówienia! Co ważne w przypadku zamówienia różnych rzeczy, z kilku kampanii – czas realizacji i koszty przesyłki mogą być różne.
Sam proces zakładania konta oraz składania zamówienia jest dość prosty – nie różni się od zakupów w innych sklepach internetowych.

Na plus:
  • atrakcyjne ceny produktów
  • łatwość składania zamówienia
  • różnorodność produktów (od ubrań, przez akcesoria kuchenne, zabawki, po kosmetyki i biżuterię)
Minusy:
  • stosunkowo długi czas oczekiwania na przesyłkę
  • dublowanie kosztów przesyłki, w przypadku zakupów z różnych kampanii
  • mała ilość poszczególnych produktów (brak rozmiarów, koloru itp.)
  • dość uciążliwy newsletter (wiem, wiem - można z niego zrezygnować!)

Nie wiem czy zrobię jeszcze zakupy na showroomprive.pl ale z pewnością będę tam od czasu do czasu zaglądać!

Lubicie robić zakupy na takich platformach zakupowych? Jakie są Wasze doświadczenia?
MT

środa, 28 czerwca 2017

FOTOBUM - oryginalny sposób na wywołanie zdjęć!

Chociaż mamy w domu niezłą kolekcję tradycyjnych albumów, to nasz dom jest pełen zdjęć i pamiątek z wyjazdów poprzyczepianych w różnych miejscach. Z każdej wyprawy oprócz zdjęć, obowiązkowo przywozimy magnesy – taka niewinna tradycja, która już zapełniał nam pół lodówki. Niestety nie zawsze udaje nam się kupić taki magnes jak byśmy chcieli dlatego szukałam firmy, która robi indywidualne magnesy ze zdjęć – i znalazłam FOTOBUM. Coś o wiele lepszego!


Fotobum daje nam wiele opcji wywołania zdjęć – ja jednak zakochałam się w magnesach stylizowanych na zdjęcia z polaroida. Taka forma zdjęć idealnie uzupełniła naszą kolekcję magnesów i sprawiła, że każda wizyta w kuchni wydłuża się o chwilę, bo trzeba popatrzeć na lodówkę! 


Oprócz naszych wyjazdowych widoczków zamówiłam też kilka magnesów na prezent dla rodziców – to fajna alternatywa dla tradycyjnych zdjęć w ramkach, nie oszukujmy się to kuchnia jest sercem domu! Buzie dzieciaków spoglądające z drzwi lodówki podczas porannej kawy zawsze wywołają uśmiech!

Magnesy dostępne są w dwóch pakietach – 16 sztuk za 19.90 zł i 32 sztuki za 29,90 zł – dla mnie cena świetna. Na pewno kupie jeszcze! 


Jeśli podobają się Wam moje magnesy i chcielibyście sobie takie zamówić to teraz możecie to zrobić z 10% zniżką – wystarczy kliknąć TUTAJ lub w koszyku wpisać kod: pndnjp


Zachęcam Was do odwiedzenia strony (lub FB i IG) - oprócz magnesów mają też sporo innych fajnych foto produktów w równie niskich cenach. Ale uwaga – ciężko się zdecydować! Sama zastanawiam się nad zrobieniem jakiegoś foto prezentu moim przyjaciołom, którzy w tym roku obchodzą (tak jak ja) „okrągłe urodziny” i … nie wiem co wybrać!  Pomożecie?
 
Podpowiedzcie jaki foto prezent Was ucieszyłby najbardziej? 
MT

poniedziałek, 26 czerwca 2017

Wysyłka konkursowych nagród i mój sprawdzony sposób, żeby nie przepłacać za paczki.

Przy okazji pomysłu zorganizowania moich pierwszych konkursów na instagramie i blogu, największym problemem nie była organizacja nagród czy ustalenie zasad konkursu, ale wybór sposobu dostawy przesyłki. Sama ufundowałam nagrody, dlatego zależało mi na zminimalizowaniu kosztów przy zachowaniu możliwie najwyższej jakości dostawy. 
 


Pisałam Wam już o serwisie Sendello.pl, który oferuje kompleksową obsługę wysyłek krajowych i zagranicznych. Skorzystałam z ich usług i tym razem. Łącznie za ich pośrednictwem wysłałam już 4 paczki i szczerze mogę Wam polecić ten serwis!
Przy wysyłce nagród, po dokonaniu wstępnej wyceny przez formularz dostępny na stronie, zdecydowałam się na wysyłkę kurierem InPost, wysyłka moich trzech nagród kosztowała jedynie 35,01 zł. Tanio prawda? Po raz kolejny zasłużyli na w pełni pozytywną opinie!


Przekonałam się na własnej skórze jak wiele zachodu i czasu może zaoszczędzić skorzystanie z serwisu kompleksowo organizującego obsługę przesyłek. W przypadku moich paczek serwis Sendello.pl spisał się wzorowo – wypełniłam formularz na stronie, zapłaciłam (duży plus za płatności szybkim przelewem!), zapakowałam paczki, wydrukowałam oraz nakleiłam list przewozowy i... tyle! Szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu.
Co najważniejsze nagrody dotarły szybko i bezpiecznie do zwycięzców. Jestem naprawdę zadowolona!


Jeśli macie jakieś pytania odnośnie wysyłania paczek przez serwis Sendello.pl – piszcie, chętnie Wam pomogę!
MT

niedziela, 25 czerwca 2017

Jakie powinny być pierwsze buciki - nasz test butów Befado

Natalka od niedawna stawia swoje pierwsze kroczki, jesteśmy zwolennikami nauki chodzenia na bosaka ale pomału zaczęliśmy się rozglądać za pierwszymi bucikami. Nasze poszukiwania zbiegły się z testami organizowanych przez portal babyboom i polską firmę obuwniczą Befado, udało nam się zakwalifikować i dostaliśmy buciki Speedy


Zanim Natalia zaczęła testowanie, sama zrobiłam testy tych bucików. Wcześniej przebrnęłam przez morze artykułów, filmików i recenzji dlatego podpowiem Wam na co zwracać uwagę przy zakupie pierwszych i kolejnych butów dla dziecka. 

 
Po pierwsze: podeszwa bucika powinna się zginać - but nie może być twardy i sztywny.
Po drugie: buciki powinny mieć szerokie czubki, tak aby dziecko mogło swobodnie poruszać palcami.
Po trzecie: buty powinny być przewiewne, wykonane z oddychających materiałów.
Po czwarte: odpowiednio dobierzmy rozmiar - sprawdźmy na stronie producenta zalecenia dotyczące pomiaru stopy i rozmiaru butów.



Buciki firmy Befado, które otrzymałyśmy przeszły pomyślnie moje test – byłam spokojna o bezpieczeństwo i wygodę stópek mojej małej testerki. Buciki mają wszystkie cechy bezpiecznych butów dziecięcych - są miękkie, przewiewne (materiał i podeszwa z systemem wentylacji), czubki są szerokie, a podeszwa bez trudu się zgina,! Buty są starannie wykonane i dobre jakościowo. Do tego są niedrogie, ładne i produkowane w Polsce! Ceny i modele możecie sprawdzić TUTAJ.
Ale nie tylko ja doceniłam te buty - marka Befado otrzymała wyróżnienie instytutu przemysłu skórzanego „Zdrowa stopa”, które otrzymują firmy dbające o dobre obuwie, zabezpieczające prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stopy dziecka.


 

Natalka testowała swoje buciki dość intensywnie - w domu, podczas zabawy na trawie, jazdy rowerem oraz na spacerze po mieście. Po naszych testach z czystym sumieniem daje 5/5!
My na pewno kupimy kolejne buciki tej firmy.


A jak Wasze Maluchy stawiały pierwsze kroki – w bucikach, czy na bosaka?
MT

czwartek, 22 czerwca 2017

Super być Super Mamą!

Platforma testowa Trnd i firma Pampers organizowały ostatnio bardzo ciekawy projekt - „Super Mamy Pampers”. Miałam przyjemność brać w nim udział razem ze swoją przyjaciółką Agnieszką, która wkrótce po raz pierwszy zostanie mamą - Super Mamą!  



Projekt był skierowany do mam, które znają i używają produktów Pampers oraz chcą wesprzeć swoje znajome przyszłe mamy. W ramach projektu „Super Mamy” otrzymałam pięknie opakowany prezent dla swojej przyjaciółki – 1 opakowanie pieluszek Pampers Care rozmiar 1, body niemowlęce, przewodnik dla kobiet w ciąży oraz kupony zniżkowe na zakup pieluszek. Oprócz takiego zestawu w paczce znalazły się także próbki pieluszek, przewodniki dla mam, kupony zniżkowe oraz body niemowlęce do rozdania innym kobietom w ciąży!  




Nie uprzedzałam swojej przyjaciółki o zgłoszeniu do projektu – chciałam zrobić jej niespodziankę i udało się! Prezent bardzo ją ucieszył. Pieluszki i bodziaki przydały się do wyprawki, którą właśnie kompletuje. 


Musze przyznać, że mi samo wręczenie tak ładnie opakowanego prezentu też sprawiło dużo radości. Aż żałowałam, że mi nikt nie zrobił takiej niespodzianki jak byłam w ciąży! Brawo dla firmy Pampers za tą akcję!

 A Wy co sądzicie o takiej promocji firmy?
MT

środa, 21 czerwca 2017

Czerwcowa edycja BlogoSfery!

Dzisiaj pierwszy dzień lata! U nas pogoda dopisuję - każdą wolną chwilę spędzamy na świeżym powietrzu. Moja Natalka na szczęście opanowała sztukę picia z kubka niekapka oraz przez słomkę, tak więc długie spacery nam nie straszne!


Przy okazji zakupu naszego niekapka przypomniałam sobie o akcji organizowanej przez Canpol Babies, w której można zgłosić się do przetestowania produktów lub do zorganizowania konkursu na swoim blogu. Ostatnio nie brałam udziału w tych akcjach, ale czas to nadrobić!


 W czerwcowej edycji BlogoSfery do testowania i do rozdania w ramach konkursów są zestawy "Toys" z konikiem – dwie butelki, kubeczek, smoczek i termoopakowanie na butelkę – wszystko to na pewno przyda się każdej mamie i Maluchowi podczas wakacyjnych spacerów oraz dalszych i bliższych wypraw. 


Ja mam już pomysł na konkurs dla Was, tak więc wysłałam zgłoszenie! Trzymajcie kciuki! A jeśli macie ochotę, sami też możecie zgłosić się do testowania – szczegóły znajdziecie TUTAJ.
MT

piątek, 16 czerwca 2017

Jak szybko i tanio wysłać paczkę bez wychodzenia z domu, czyli jak odkryłam serwis Sendello.pl

Pierwsze urodziny Natalii, które zbliżają się wielkimi krokami uświadomiły mi jak wiele zbędnych rzeczy zgromadziliśmy przez ostatni rok w domu. Nie tylko rzeczy dziecięcych, ale też naszych, z których po prostu przestaliśmy korzystać. Zrobiliśmy wielki przegląd i uzbierało się sporo przedmiotów, które postanowiliśmy wystawić na sprzedaż. I tu pojawił się pierwszy problem – WYSYŁKA!
W przypadku części rzeczy zdecydowałam, że sama pokryje jej koszty, dlatego zależało mi na tym aby dostawa była w miarę tania i szybka, a samo nadanie paczki nie było dla mnie zbyt kłopotliwe. Nie miałam czasu na przeglądanie i porównywanie cenników poszczególnych firm kurierskich dlatego szukałam kogoś kto zrobi to za mnie. I znalazłam! Zdecydowałam się nadać paczkę za pośrednictwem platformy sendello.pl
 

Serwis oferuje kompleksową obsługę dostawy przesyłek krajowych i zagranicznych, umożliwia monitorowanie naszej paczki oraz oferuje pomoc przy ewentualnych reklamacjach.
Dla mnie to bardzo wygodna opcja, bo z poziomu komputera mogłam szybko wycenić paczkę, wybrać najkorzystniejszą opcję i zamówić kuriera do domu. Szczerze - nie wyobrażam sobie jechania z Natalką na pocztę, czy do firmy kurierskiej z paczkami pod pachą.

Za pośrednictwem serwisu Sendello.pl możemy wysłać kopertę, paczkę, a nawet paletę. W przypadku przesyłek krajowych mamy do wyboru pocztę polską, inpost, patron service oraz kuriera DHL (tu tylko wysyłka palet) – poszczególne cenniki znajdziecie TUTAJ. Bardzo pomocne jest też porównanie cen poszczególnych dostawców po wpisaniu w formularz rodzaju paczki, jej wymiarów i miasta docelowego. Najfajniejsze jest to że żeby wycenić przesyłkę nie musicie się rejestrować!


Zdecydowałam się na dostawę kurierem Patron Service. Wysyłka mojej paczki pobraniowej o wadze ok 3 kg i wymiarach 40x25x25cm kosztowała tylko 13,51 zł. Dla mnie ta cena była bardzo przystępna (w każdym razie opłacało mi się skusić nabywcę darmową przesyłką).
Jestem bardzo zadowolona, kurier był u mnie w czasie wskazanym na stronie (tj. w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia), a przesyłka dotarła do odbiorcy na drugi dzień roboczy. Przez cały czas, zarówno ja, jaki i odbiorca mogliśmy śledzić podróż paczki. Po odebraniu paczki dostałam też SMSa z potwierdzeniem doręczenia (jest to bardzo fajna opcja i kosztuje jedynie 1,23 zł).  



Przy wysyłce nagród z moich konkursów również planuję skorzystać z serwisu Sendello.pl szczególnie, że wstępna wycena wygląda bardzo obiecująco!


A Wy jak wysyłacie swoje paczki? Lubicie eksperymentować i szukacie nowych rozwiązań czy raczej tradycyjnie odwiedzacie najbliższy urząd pocztowy? Chętnie poznam Wasze opinie!
MT