piątek, 16 czerwca 2017

Jak szybko i tanio wysłać paczkę bez wychodzenia z domu, czyli jak odkryłam serwis Sendello.pl

Pierwsze urodziny Natalii, które zbliżają się wielkimi krokami uświadomiły mi jak wiele zbędnych rzeczy zgromadziliśmy przez ostatni rok w domu. Nie tylko rzeczy dziecięcych, ale też naszych, z których po prostu przestaliśmy korzystać. Zrobiliśmy wielki przegląd i uzbierało się sporo przedmiotów, które postanowiliśmy wystawić na sprzedaż. I tu pojawił się pierwszy problem – WYSYŁKA!
W przypadku części rzeczy zdecydowałam, że sama pokryje jej koszty, dlatego zależało mi na tym aby dostawa była w miarę tania i szybka, a samo nadanie paczki nie było dla mnie zbyt kłopotliwe. Nie miałam czasu na przeglądanie i porównywanie cenników poszczególnych firm kurierskich dlatego szukałam kogoś kto zrobi to za mnie. I znalazłam! Zdecydowałam się nadać paczkę za pośrednictwem platformy sendello.pl
 

Serwis oferuje kompleksową obsługę dostawy przesyłek krajowych i zagranicznych, umożliwia monitorowanie naszej paczki oraz oferuje pomoc przy ewentualnych reklamacjach.
Dla mnie to bardzo wygodna opcja, bo z poziomu komputera mogłam szybko wycenić paczkę, wybrać najkorzystniejszą opcję i zamówić kuriera do domu. Szczerze - nie wyobrażam sobie jechania z Natalką na pocztę, czy do firmy kurierskiej z paczkami pod pachą.

Za pośrednictwem serwisu Sendello.pl możemy wysłać kopertę, paczkę, a nawet paletę. W przypadku przesyłek krajowych mamy do wyboru pocztę polską, inpost, patron service oraz kuriera DHL (tu tylko wysyłka palet) – poszczególne cenniki znajdziecie TUTAJ. Bardzo pomocne jest też porównanie cen poszczególnych dostawców po wpisaniu w formularz rodzaju paczki, jej wymiarów i miasta docelowego. Najfajniejsze jest to że żeby wycenić przesyłkę nie musicie się rejestrować!


Zdecydowałam się na dostawę kurierem Patron Service. Wysyłka mojej paczki pobraniowej o wadze ok 3 kg i wymiarach 40x25x25cm kosztowała tylko 13,51 zł. Dla mnie ta cena była bardzo przystępna (w każdym razie opłacało mi się skusić nabywcę darmową przesyłką).
Jestem bardzo zadowolona, kurier był u mnie w czasie wskazanym na stronie (tj. w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia), a przesyłka dotarła do odbiorcy na drugi dzień roboczy. Przez cały czas, zarówno ja, jaki i odbiorca mogliśmy śledzić podróż paczki. Po odebraniu paczki dostałam też SMSa z potwierdzeniem doręczenia (jest to bardzo fajna opcja i kosztuje jedynie 1,23 zł).  



Przy wysyłce nagród z moich konkursów również planuję skorzystać z serwisu Sendello.pl szczególnie, że wstępna wycena wygląda bardzo obiecująco!


A Wy jak wysyłacie swoje paczki? Lubicie eksperymentować i szukacie nowych rozwiązań czy raczej tradycyjnie odwiedzacie najbliższy urząd pocztowy? Chętnie poznam Wasze opinie!
MT

czwartek, 15 czerwca 2017

Konkurs na Dzień Taty - odpowiedz na jedno pytanie i zgarnij kosmetyki Cuba Gold!

Dzień Mamy i Dzień Dziecka za nami ale wielkimi krokami zbliża się kolejne bardzo ważne święto - Dzień Taty! Z tej okazji postanowiłam zorganizować dla Was szybki konkurs, w którym do wygrania zestaw kosmetyków Cuba Gold Must Have, który będzie idealnym prezentem dla każdego mężczyzny (w skład zestawu wchodzą: woda toaletowa 100 ml, woda toaletowa 35 ml, żel pod prysznic 200 ml, Body Spray 200 ml i woda po goleniu 100 ml - a wszystko to zapakowane w eleganckie pudełko)!  


Zasady konkursu są bardzo proste, nie trzeba nic "lajkować" ani udostępniać, oczywiście będzie mi bardzo miło jeśli zaobserwujesz mój blog i przekażesz informację o konkursie dalej, ale i bez tego zapraszam Cię do zabawy. Liczy się kreatywna odpowiedź na jedno proste pytanie.

W komentarzu pod tym postem napisz:

Czego życzysz swojemu Tacie z okazji Jego święta?

Nie zapomnij podać swojego adresu e-mail, abym mogła poinformować Cię o wygranej!


Regulamin:

  • Konkurs trwa od dziś tj. 15.06.2017 do  22.06.2017
  • Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest matka-testerka.blogspot.com
  • Zadanie konkursowe: napisz w komentarzu pod tym postem:  "Czego życzysz swojemu Tacie z okazji Jego święta?" oraz podaj swój adres e-mail
  • Spośród wszystkich zgłoszeń wybiorę 1 osobę, która otrzyma zestaw kosmetyków Cuba Gold Must Have
  • Wyłonienie laureata i ogłoszenie wyników na blogu, w zaktualizowanym poście konkursowym: 23.06.2017
  • W dniu ogłoszenia wyników zwycięzca zostanie powiadomiony e-mailem o wygranej, następnie przez 3 dni czekam na dane do wysyłki nagrody - po tym czasie wyłonię kolejnego zwycięzcę
  • Wysyłka nagród odbywać się będzie tylko i wyłącznie na terytorium Polski
  • Przesyłka z nagrodą zostanie nadana w przeciągu 5 dni od zakończenia konkursu (potwierdzenia danych) 
  • Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu 

Zapraszam do zabawy!
MT
_______________________________________________________________

WYNIKI

Serdecznie dziękuję za wszystkie zgłoszenia!

Nagrodę otrzymuje MC Sobieski - którego życzenia mnie zaskoczyły, rozbawiły i wzruszyły! Mam nadzieję, że się szybko spełnią! Przeczytajcie sami: 

Wiesz dobrze tato, że lubię zagadki
Niech więc ten wierszyk nie będzie łatwy
Uśmiechu mógłbym Ci życzyć i szczęścia
Kasy, radości, zdrowia i piękna
Ów wierszyk jednak kryje tajemnicę
Więc połącz pierwsze litery w wersach, a dowiesz się czego Ci życzę...


Zaglądajcie do mnie - wkrótce kolejny konkurs!
MT


Wyniki konkursu

Konkurs, który organizowałam na moim profilu na instagramie zakończył się wczoraj – dziękuję Wam za udział i zainteresowanie! Jak na pierwszy raz było całkiem nieźle!

 

Dziś z samego rana Natalka wylosowała dwie osoby, do których wyślę nagrody!

Zestaw numer 1 wygrała pani Monika (@_agnestyle_), a zestaw nr 2 pani Anna (@annakliks) – serdecznie gratuluję! 


Organizowanie konkursów spodobało mi się na tyle, że szykuję już dla Was coś nowego - szczegóły dziś wieczorem! 
MT

środa, 14 czerwca 2017

Moje trzy złote zasady wypełniania zgłoszeń do testów!

Wiele osób pyta mnie jak to robię, że dostaję tyle rzeczy do testowania, co piszę w zgłoszeniach, gdzie głównym zadaniem jest uzasadnienie dlaczego to właśnie my mamy zostać wybrani do testów. 
Oczywiście nie mam pewnego klucza i wydaje mi się, że zawsze trzeba mieć trochę szczęścia ale zdradzę Wam moje trzy złote zasady, których stosowanie pozwala trochę temu szczęściu pomóc.

Po pierwsze: pisz szczerze!

Zastanów się co tak naprawdę zainteresowało Cię w danym produkcie, co chcesz sprawdzić, co Cię zastanawia, co budzi wątpliwości i szczerze napisz o tym w zgłoszeniu. Unikaj ogólników ale skup się na charakterystyce produktu i zapoznaj się wcześniej z jego opisem na stronie producenta.
Napisz np. „...interesuje mnie czy dany płyn do prania poradzi sobie z plamami z buraczków i jednocześnie nie podrażni skóry mojego dziecka”, „...czy krem nawilżający wspomoże skórę dłoni, które zaniedbałam przez zimę”, „...czy jogurt sprawdzi się jako dodatek do płatków śniadaniowych”.

Po drugie: nie oceniaj produktu, który chcesz przetestować!

Oczywiście, firmom zależy na pozytywnych ocenach ale głównym celem jest zdobycie stałych klientów – ważne żeby tester polecił ich produkt, opowiedział o akcji, a najlepiej jeśli po testowaniu sam kupi kolejny produkt. Dlatego nie pisz, że chcesz przetestować „ten cudowny krem” albo „świetną kamerkę, która poradzi sobie w każdych warunkach”.
Napisz raczej: „jestem ciekawa czy kamerka sprawdzi się podczas przejażdżek rowerem...” albo „zależy mi na skutecznej ochronie przed słońcem, chętnie przetestuję ten krem podczas najbliższego wyjazdu...”.

Po trzecie: pisz poprawnie – sprawdź ortografię, interpunkcję i stylistykę!

Tekst Twojego zgłoszenia jest dla organizatora próbką tego, jak będzie wyglądała Twoja recenzja. Nie pisz „na szybko”, używaj polskich znaków, przecinków i koniecznie przeczytaj swoje zgłoszenie przed wysłaniem.
Sama często wypełniam zgłoszenia „na telefonie” albo z Natalką na kolanach i wiem jakie niespodzianki potrafią pojawić się w tekście!

A Wy macie jakieś swoje złote zasady? Piszcie w komentarzu - chętnie je poznam!
MT


środa, 7 czerwca 2017

#konkurs

Ostatnio udało mi się zakwalifikować do kilku ciekawych projektów, dlatego z tej okazji postanowiłam sama zorganizować dla Was konkurs! Od niedawna dzielę się z Wami zdjęciami na instagramie i właśnie tam Was zapraszam.

Do wygrania dwa zestawy nagród dla Waszych Maluchów, w których znajdziecie kosmetyk firmy Nivea i myjkę lub grzechotkę – wszystko to zapakowane w poręczny wodoodporny woreczek, który świetnie sprawdza się jako organizer na pieluszki, czy zabawki. 


Konkurs działa na zasadzie losowania.  Zasady są proste – wystarczy:
  • obserwować mój profil na instagramie (@matkatesterka),
  • polubić i udostępnić zdjęcie konkursowe na swoim profilu, oznaczyć mnie na nim oraz dodać #rozdanie #MT,
  • w komentarzu do zdjęcia konkursowego napisać, który zestaw wybieracie (1 czy 2).
A jeśli chcecie wziąć udział w losowaniu obydwu nagród, w komentarzu pod postem konkursowym zaproście do zabawy dwoje swoich znajomych. Jedna osoba może wygrać tylko 1 nagrodę!
 



Jeśli będzie Was ponad 100 – dodatkowo wylosuję jedną osobę, która otrzyma nagrodę niespodziankę!  
Konkurs wystartował dzisiaj i potrwa tydzień - do środy (14.06) do godziny 20:00.

Fundatorem nagród jestem ja, dlatego będzie mi bardzo miło jeśli po zakończeniu konkursu nadal będziecie obserwować mój profil na instagramie oraz zaglądać na bloga. 


Zapraszam Was do zabawy!
MT

poniedziałek, 5 czerwca 2017

#LechLiteTestMeToo

Zbliża się lato więc do łask wracają niskoprocentowe piwa, radlery i najróżniejsze piwasmakowe. Testmetoo organizowało kilka kampanii takich właśnie piw, ja miałam okazję testować 3,5 % piwo LechLite. Do spróbowania otrzymałam 8 puszek piwa o pojemności 330 ml.

Była to moja pierwsza kampania organizowana przez testmetoo i muszę przyznać, że ich zasady bardzo przypadły mi do gustu. Podoba mi się to, że wszystkie zadania ambasadora są jasno określone już na samym początku kampanii. Co prawdy ja miałam mały problem z dodaniem mojej relacji z testu ale ostatecznie wszystkie zadania wykonałam.
Podpowiem wam – nie dodawajcie emotikon do swoich relacji, ja swoją wypełniałam w telefonie i dodałam grafikę z piwem przez co cały tekst się nie dodał, dlatego moja relacja dostępna na stronie składa się wyłącznie ze zdjęć. Można ją zobaczyć po kliknięciu w baner.
TestMeToo - dołącz do nas

Ja z uwagi na karmienie piersią pozostałam wierna piwu bezalkoholowemu (które jest świetne na laktację), testerami w przypadku Lecha Lite byli mój mąż i teściowie. 



Piwo ogólnie im smakowało, plusem jest to, że jest lekkie (nie muli) a mimo to nie traci smaku piwa. Doskonale sprawdzi się jeśli w środku tygodnia najdzie nas ochota na małe piwo oraz jako lekki napój alkoholowy podczas koncertu, czy dłuższego posiedzenia ze znajomymi. 

A Wy lubicie takie lekkie piwka, czy raczej wolicie tradycyjne?
MT

czwartek, 1 czerwca 2017

Moje wielkie testowanie pieluszek Pampers i garść konkursów, do których musicie się zgłosić!

W poprzedniej edycji Wielkiego Testowania organizowanego przez everydayme udało mi się zakwalifikować do testów płynów do prania i płukania oraz do testu pieluszek. O płynach Ariel i Lenor pisałam Wam TUTAJ, natomiast pieluszki, z uwagi na rozmiar, dopiero teraz doczekały się testowania.
Do testów dostałam pieluszki Pampers Preminum Care rozmiar 4. Moja Natalka jest dość drobna, więc chwilę nam zajęło zanim dorosła do 4 i choć używałam mniejszego rozmiaru tych pieluszek wolałam poczekać z opinią do momentu aż przetestujemy te konkretne. 


Firmy Pampers chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, to jedna z tych marek, które zna każdy, niezależnie od tego czy ma dzieci, czy nie.
Ale do rzeczy. Jak u nas sprawdziły się pieluszki Pampres Preminum Care. Osobiście nie mam większych zastrzeżeń - pieluszki są dość chłonne, dobrze się dopasowuję, nie obcierają, nie uczulają i mają magiczny pasek, który informuje nas o pełności pieluchy. Przy rozmiarze 4 nie jest to już aż taki bajer, bo jesteśmy na tyle doświadczeni, że wiemy czy pielucha jest pełna, ale pamiętam, że przy 1 i 2 bardzo mi to ułatwiało sprawę! Muszę przyznać, że mamy to szczęście i Natalka jest odporna na wszelkie uczulenia skórne więc możemy sobie swobodnie testować i kupować te pieluszki, które są aktualnie w promocji. 

Moim zdaniem pieluszki jak na model "Preminum" są jednak dość cienkie, siateczka w środku nie jest zbyt mocna, przez co zdarza się, że żel chłonący "ucieka" i przykleja się dziecku do pupy... Wydaje mi się też, że rozmiar 1 i 2 był trochę lepszy jakościowo. 
Sporym minusem jest też cena, bo pieluszki (w promocji) kosztują ponad 0,80 zł / szt. 


Oceniam pieluszki na 4, bo chociaż spełniają swoją funkcję to są dość drogie. Spokojnie możemy kupić porównywalne pieluszki innych firm w znacznie niższej cenie.

Jeśli chcielibyście wypróbować pieluszki Pampers zachęcam Was do rejestracji na ich stronie, co jakiś czas można zamówić tam próbki pieluszek oraz otrzymać rabat na zakupy w wybranych sklepach internetowych.
Teraz dodatkowo organizowany jest KONKURS, w którym można wygrać pieluszki Pampers Premium Care (rozmiar 1).


A dla rodziców większych dzieci - super test pieluszek dada (rozmiar 4), w którym do rozdania jest aż 10.000 opakowań pieluch i dodatkowo można wygrać inne nagrody. Spieszcie się!


Dla osób, które już "wyrosły" z pieluszek - przypominam o kolejnej edycji Wielkiego Testowania – jeszcze można się zgłaszać do testu dezodorantu i żelu Old Spice (do 6 czerwca) i następnie do testu wkładek Discreet (do 13 czerwca). 


Mało? No to na deser jeszcze jedno bardzo fajne testowanie - na everydayme trwa obecnie nabór do testowania elektrycznej szczoteczki do zębów Oral-B Genius 9000, gdzie czeka aż 1.100 miejsc! Zasady są proste, wystarczy zarejestrować się w gronie ambasadorów (jeśli jeszcze tam nie jesteście formularz znajdziecie TUTAJ), wypełnić zgłoszenie (do 5 czerwca, do godziny 10!), wziąć udział w teście wiedzy i … czekać na wyniki.


Szczoteczka Oral-B, którą można testować to prawdziwa rewolucja w dbaniu o higienę jamy ustnej, ma 4 tryby czyszczenia, działa aż do 12 dni po naładowaniu, a dzięki wygodnemu etui podróżnemu bez problemu możemy ją zabrać wszędzie – jeśli chcecie wiedzieć więcej zachęcam do poczytania TUTAJ

Powodzenia! Trzymam kciuki za siebie i za Was!
MT