Pierwsze
urodziny Natalii, które zbliżają się wielkimi krokami uświadomiły
mi jak wiele zbędnych rzeczy zgromadziliśmy przez ostatni rok w
domu. Nie tylko rzeczy dziecięcych, ale też naszych, z których po
prostu przestaliśmy korzystać. Zrobiliśmy wielki przegląd i
uzbierało się sporo przedmiotów, które postanowiliśmy wystawić
na sprzedaż. I tu pojawił się pierwszy problem – WYSYŁKA!
W
przypadku części rzeczy zdecydowałam, że sama pokryje jej koszty,
dlatego zależało mi na tym aby dostawa była w miarę tania i
szybka, a samo nadanie paczki nie było dla mnie zbyt kłopotliwe.
Nie miałam czasu na przeglądanie i porównywanie cenników
poszczególnych firm kurierskich dlatego szukałam kogoś kto zrobi
to za mnie. I znalazłam! Zdecydowałam się nadać paczkę za
pośrednictwem platformy sendello.pl.
Serwis
oferuje kompleksową obsługę dostawy przesyłek krajowych i
zagranicznych, umożliwia monitorowanie naszej paczki oraz oferuje
pomoc przy ewentualnych reklamacjach.
Dla
mnie to bardzo wygodna opcja, bo z poziomu komputera mogłam szybko
wycenić paczkę, wybrać najkorzystniejszą opcję i zamówić
kuriera do domu. Szczerze - nie wyobrażam sobie jechania z Natalką
na pocztę, czy do firmy kurierskiej z paczkami pod pachą.
Za
pośrednictwem serwisu Sendello.pl możemy wysłać kopertę,
paczkę, a nawet paletę. W przypadku przesyłek krajowych mamy do
wyboru pocztę polską, inpost, patron service oraz kuriera DHL (tu
tylko wysyłka palet) – poszczególne cenniki znajdziecie TUTAJ.
Bardzo pomocne jest też porównanie cen poszczególnych dostawców
po wpisaniu w formularz rodzaju paczki, jej wymiarów i miasta
docelowego. Najfajniejsze jest to że żeby wycenić przesyłkę nie
musicie się rejestrować!
Zdecydowałam
się na dostawę kurierem Patron Service. Wysyłka mojej paczki
pobraniowej o wadze ok 3 kg i wymiarach 40x25x25cm kosztowała tylko
13,51 zł. Dla mnie ta cena była bardzo przystępna (w każdym razie
opłacało mi się skusić nabywcę darmową przesyłką).
Jestem
bardzo zadowolona, kurier był u mnie w czasie wskazanym na stronie
(tj. w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia), a przesyłka dotarła do
odbiorcy na drugi dzień roboczy. Przez cały czas, zarówno
ja, jaki i odbiorca mogliśmy śledzić podróż paczki. Po odebraniu
paczki dostałam też SMSa z potwierdzeniem doręczenia (jest to
bardzo fajna opcja i kosztuje jedynie 1,23 zł).
Przy
wysyłce nagród z moich konkursów również planuję
skorzystać z serwisu Sendello.pl szczególnie, że wstępna wycena
wygląda bardzo obiecująco!
A
Wy jak wysyłacie swoje paczki? Lubicie eksperymentować i szukacie
nowych rozwiązań czy raczej tradycyjnie odwiedzacie najbliższy
urząd pocztowy? Chętnie poznam Wasze opinie!
MT

























