Biorę właśnie udział
w kampanii testowej pralinek
Wedla organizowanej przez
Streetcom –
jest to z całą pewnością najsłodsza akcja testowa, w jakiej do
tej pory uczestniczyłam. Pierwszy raz nie miałam problemów ze
znalezieniem chętnych do pomocy w ocenie testowanych produktów -
chętnych było nawet więcej niż samych pralinek.
Jest to moje pierwsze
testowanie produktów spożywczych i pierwsza kampania organizowana
przez
Streetcom - muszę przyznać, że świetnie się przy tym
bawiłam – miałam dobry pretekst do spotkań z rodziną i
znajomymi, a do tego mogłam zajadać się czekoladkami.
Wedel wypuścił na rynek
nową serię słodyczy – pralinki smakiem nawiązujące do znanych
deserów. Pralinki dostępne są w trzech wariantach Clasic, Fusion i
Dark. W każdym z pudełek znajduje się 18 osobno pakowanych
czekoladek (o łącznej wadze 192g) w 3 wariantach smakowych.
Clasic - czekoladki
mleczne z nadzieniem o smaku Tiramisu, Panna Cotta, Crème Brûlée
Fusion - czekoladki
mleczne z nadzieniem o smaku Cocoa & Orange, Dulce de Leche,
Caramel & Nuts
Dark - czekoladki
deserowe z nadzieniem o smaku Lemon Tart, Pavlova Dessert i Chocolate
Mousse & Orange
Nie miałam możliwości
sama spróbować wszystkich 9 smaków, jednak moi pomocnicy
szczegółowo dzielili się ze mną wrażeniami. Pralinki testowałam
z grupą ok 20 osób w wieku od 5 do 65 lat.
Do testów przyłączyła
się także Natalia, która chętnie smakowała pudełka oraz
tekturki z ich wnętrza, co okazało się świetną zabawą (po raz
kolejny zastanawiam się po co nam te wszystkie zabawki...).
Zdecydowana większość
osób oceniła smak czekoladek pozytywnie, chociaż znalazły się
osoby dla których niektóre pralinki były za słodkie. Niemniej w
poszczególnych opakowaniach każdy znalazł smak, który mu
odpowiadał. Kilkukrotnie spotkałam się także z zarzutami, że
poszczególne smaki wcale nie przypominają tytułowych deserów (np.
tiramisu, czy lemon tart).

To co spodobało się
wszystkim, których częstowałam pralinkami to opakowanie –
poręczne, estetyczne pudełko i osobno opakowane pralinki –
świetne na prezent.
Najwięcej emocji
wzbudziła cena pralinek – wg sklepów internetowych cena
opakowania waha się od 15 zł do 18 zł. Wszyscy dorośli testerzy
uznali taką cenę za zbyt wysoką, głównie z uwagi na ilość
pralinek w opakowaniu. Głównym argumentem było to, że podobną
ilość równie dobrych słodkości innych marek można kupić w
niższych cenach.

Podsumowanie:
smak – 4 / 5
opakowanie – 4,5 / 5
cena – 2 / 5