Pokazywanie postów oznaczonych etykietą książka. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą książka. Pokaż wszystkie posty

piątek, 20 sierpnia 2021

Mały miś o wielkim sercu - recenzja ksiażki Miś zwany Paddington

 "Miś zwany Paddington" Michaela Bonda to klasyka brytyjskiej literatury dla dzieci (chociaż moim zdaniem i dorosłego wciągną przygody tego niesfornego misia).

Tytułowy bohater, choć ma już swoje lata (pierwsze wydanie książki to 1958 rok!), niezmiennie zdobywa serca kolejnych pokoleń.

Miś przybywa do Anglii z Peru, razem z państwem Brown, poznajemy go kiedy stoi samotnie na peronie stacji Paddington z tabliczką z napisem „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem”...To wstęp do wielu przygód tego bardzo mądrego misia o wielkim sercu, który ma tendencję do pakowania się kłopoty.

Miś Padingtton to idealny towarzysz dzieci i rodziców - jego przygody i (czasem dość nieporadne) odkrywanie świata mogą być wspaniałą lekcją dla dziecka i pomocą dla rodzica. W książce w przystępny sposób porusza się tematy zasad, dobrych manier, pieniędzy i emocji jakie towarzysza nam w codziennym życiu.

Mały czytelnik towarzysząc niedźwiadkowi w jego przygodach utożsamia się z nim i razem odkrywa otaczający nas świat.

Książka przedstawia wiele uniwersalnych prawd o otaczającym nas świecie, uczy szacunku, wyrażania dobrych emocji i na pewno pobudzi wyobraźnię oraz ciekawości świata młodego czytelnika. Rodzicowi również pozwoli spojrzeć troszkę szerzej na postrzeganie świata przez dziecko.

Napisana ładnym językiem i bardzo uniwersalna. Polecam dla małych i tych starszych czytelników. 

 

U mnie z ogromnym zaciekawieniem słuchali 5 latka i 2,5 latek. A posłuchać naszego czytania możecie na moim instagramie ;)

 

Dziękuję wydawnictwu znak za możliwość przedpremierowego zapoznania się z tym tytułem.

sobota, 25 stycznia 2020

Niedaleko pada trup od denata Iwona Banach - recenzja

"Niedaleko pada trup od denata" Iwony Banach, to książka, po którą sięgnęłam trochę z ciekawości, a trochę z chęci (i potrzeby) odskoczni od krwawych thrillerów. I chociaż nie obyło się bez tytułowego trupa i denata, to na prawdę nie raz podczas czytania uśmiałam się do łez. 


piątek, 24 stycznia 2020

"Szepty Gwiazd" Anna Łajkowska - recenzja

Szepty gwiazd Anny Łajkowskiej to powieść pełna prawdziwego życia. Jest w niej o różnie pojmowanej miłości, nie łatwych związkach, zdradzie, chorobie, o trudnych wyborach i codzienności. Sporo w niej smutku, ale i nadziei na lepsze.  


 Jesteś ciekawy o czym szepczą gwiazdy? 

środa, 9 października 2019

W potrzasku Kerrego Wilkinsona - recenzja

Wrzesień to fajny miesiąc, kończą się wakacje - dzieci wracają do przedszkola, a mamy mają czas na … czytanie. Co prawda nadal czytam głównie po  nocach, ale czytam. 
We wrześniu udało mi się co prawda  przeczytać tylko dwie "dorosłe" książki, ale zawsze to o dwie więcej na moim czytelniczym koncie. Jaki wynik przyniesie październik - zobaczymy! 


Dzisiaj recenzja pierwszej z nich - "W potrzasku" Kerrego Wilkinsona

wtorek, 23 lipca 2019

Narzeczona z sacondhandu Agaty Bizuk - recenzja

Nie wiem skąd się to bierze, ale latem sięgam po zupełnie inne książki, niż zazwyczaj. Słoneczna pogoda sprzyja spokojnej lekturze, dlatego odkładam kryminały, krwawe thrillery i szukam czegoś lekkiego, czegoś na odstresowanie.
Tym razem wybór padł na "Narzeczoną z sacondhandu" Agaty Bizuk. 

wtorek, 2 kwietnia 2019

"Kwiaciarka" Ksawerego de Montepina - recenzja


Kwiecień rozpoczynam od książki, którą pochłonęłam w 3 wieczory, a przy dwójce Maluchów to nie lada wyczyn. Zupełnie nie byłam do niej przekonana, jednak zaskoczyła mnie pod każdym względem.
Niech nie zwiedzie Was tytuł i okładka - „Kwiaciarka” Ksawerego de Montepina to mroczna historia okrutnej zbrodni z romansem i wielką tajemnicą w tle. Ten francuski pisarz odkrył przede mną czasy, w których tworzył.



piątek, 29 marca 2019

#KOCHANIEprzezCZYTANIE - Rok w krainie czarów


Marzec to miesiąc, w którym wspieramy i zachęcamy do czytania dzieciom. W tym roku mam przyjemność uczestniczyć w kampanii #KOCHANIEprzezCZYTANIE zorganizowanej przez Magdę z bloga savethemagicmoments.pl, w ramach której blogerzy przedstawiają najbardziej wartościowe i lubiane książki dla dzieci i zachęcają do częstego czytania. Akcja wspierana jest także przez fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.
Dziś chciałabym pokazać Wam kolejną, po „Bardzo długiej kolejce...”, książkę „bez treści”, którą uwielbiamy „czytać” - Rokw krainie czarów (wydawnictwa Nasza Księgarnia). 

środa, 27 marca 2019

Gorączka i krew - mroczny kryminał Sire Cedrica (recenzja)

Po dłuższej przerwie od dorosłych książek miałam w końcu okazję przeczytać (bez odrywania się) mroczny kryminał. Kiedy pod koniec ciąży trafiłam do szpitala, mąż uznał że „Gorączka i krew” Sire Cedrica to tytuł idealny na tą okazję.
Zapewne nie każda kobieta oczekująca na poród uzna tę pozycję za najlepsza do czytania w szpitalnym łóżku, ja jednak jestem usatysfakcjonowana.
Zapraszam na recenzję.



sobota, 23 marca 2019

#kochanieprzezczytanie Bardzo długa kolejka Zwierzęta

Miłość do książek to to co udało mi się zaszczepić w mojej córce od pierwszych miesięcy życia. Jak była malutka czytałam jej na głos swoje książki, bo nie lubiłam panującej w domu ciszy. Później wspólnie odkrywałyśmy obrazkowe książeczki, dźwięki i całą gamę książeczek dla dzieci.
Muszę przyznać, że często kupowałam (i nadal kupuję) książki trochę na wyrost. Uwielbiamy oglądać, czytać i odkrywać.



W tym roku mam przyjemność, wraz z innymi blogerami, brać udział w fantastycznej kampanii #KOCHANIEprzezCZYTANIE. Co prawda marzec upłyną nam głównie na pobycie w szpitalu ale postaram się przez te kilka dni marca przybliżyć Wam kilka książek, które uwielbiamy i zachęcić Was tym samym do czytania dzieciom! Więcej o kampanii poczytacie tutaj.

czwartek, 14 lutego 2019

Wieża milczenia - debiut literacki Remigiusza Mroza (recenzja)

Od dawna przymierzałam się do książek Remigiusza Mroza, uwielbiam czytać serie a ten pisarz ma kilka w swoim dorobku, więc wybór nie powinien nikogo dziwić. Jednak zanim dam się wciągnąć w jedną historię lubię zapoznać z autorem i przeczytać coś „pojedynczego”. Od czego najlepiej zacząć? Oczywiście od początku.
Na moje pierwsze „spotkanie z Mrozem” wybrałam jego debiut, książkę napisaną w 2013 r. (wydawnictwo Dragon właśnie wypuściło świeżutkie wydanie tego tytułu) - Wieżę milczenia.



poniedziałek, 27 sierpnia 2018

#WAWSKIE14 - Powstanie Warszawskie w naszych czasach?

Książki towarzyszą mi każdego dnia, ostatnio sięgam głównie po te dziecięce, jednak staram się też znaleźć chwilę na lekturę dla dorosłych. Na szczęście mój mąż i dziecko od czasu do czasu na to pozwalają i wieczorami mogę przenieść się do innego świata. Tym razem, dzięki wydawnictwu Warbook, stanęłam oko w oko z wojną i mogłam zastanowić się co by było gdyby …
Jesteście ciekawi o czym jest #Wawskie14 Jakuba Pawełka? Zapraszam do czytania!


piątek, 19 stycznia 2018

„Babo chce”, „Binta tańczy” i „Lalo gra na bębnie” - ukochane książki mojego dziecka

Książki to moja odskocznia od codzienności. Czytanie pozwala mi się odprężyć i najzwyczajniej w świecie sprawia mi ogromną przyjemność. Teraz razem z Natalką odkrywam świat książek dla dzieci i jestem nim zauroczona! 
Moim przewodnikiem po książkach dla dzieci od początku jest moja przyjaciółka Sylwia, która ma w małym palcu wszystkie nowości i dziecięce hity. Ostatnio za Jej namową w naszym domu pojawili się Binta, Lalo i Babo, których moja Natalka pokochała od pierwszego czytania!


sobota, 18 listopada 2017

"Bad mommy" - thriller psychologiczny Tarryn Fisher

Bad mommy” to moje pierwsze spotkanie z Tarryn Fisher. Może nie była to miłość od pierwszego wejrzenia, ale muszę przyznać, że dałam się wciągnąć. Jest to jedna z tych książek, o których trudno zapomnieć.