Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mężczyzna. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mężczyzna. Pokaż wszystkie posty

sobota, 25 stycznia 2020

Niedaleko pada trup od denata Iwona Banach - recenzja

"Niedaleko pada trup od denata" Iwony Banach, to książka, po którą sięgnęłam trochę z ciekawości, a trochę z chęci (i potrzeby) odskoczni od krwawych thrillerów. I chociaż nie obyło się bez tytułowego trupa i denata, to na prawdę nie raz podczas czytania uśmiałam się do łez. 


piątek, 24 stycznia 2020

"Szepty Gwiazd" Anna Łajkowska - recenzja

Szepty gwiazd Anny Łajkowskiej to powieść pełna prawdziwego życia. Jest w niej o różnie pojmowanej miłości, nie łatwych związkach, zdradzie, chorobie, o trudnych wyborach i codzienności. Sporo w niej smutku, ale i nadziei na lepsze.  


 Jesteś ciekawy o czym szepczą gwiazdy? 

poniedziałek, 27 sierpnia 2018

#WAWSKIE14 - Powstanie Warszawskie w naszych czasach?

Książki towarzyszą mi każdego dnia, ostatnio sięgam głównie po te dziecięce, jednak staram się też znaleźć chwilę na lekturę dla dorosłych. Na szczęście mój mąż i dziecko od czasu do czasu na to pozwalają i wieczorami mogę przenieść się do innego świata. Tym razem, dzięki wydawnictwu Warbook, stanęłam oko w oko z wojną i mogłam zastanowić się co by było gdyby …
Jesteście ciekawi o czym jest #Wawskie14 Jakuba Pawełka? Zapraszam do czytania!


czwartek, 5 lipca 2018

Cydr Lubelski #niefiltrujemy


Zapraszam Was na podsumowanie kampanii Cydru Lubelskiego, organizowanej przez platformę Trnd. Mieszkam w Lublinie od zawsze, jednak Cydr Lubelski to dla mnie nowość. Paczka dotarła do mnie przed weekendowym grillowaniem na działce, tak więc razem z rodziną i przyjaciółmi przeprowadziliśmy błyskawiczną degustację.


środa, 16 maja 2018

Zmysłowo pachnący duet #ambasadorkalpm


Powrót do pracy po urlopie był trudniejszy niż przypuszczałam, ale już wskoczyłam na odpowiednie obroty. Na początek mam dla Was krótką relację z kolejnej pachnącej kampanii Le Petit Marseillais, o której wspominałam Wam niedawno na facebooku. Jesteście ciekawi jak pachną nowości LPM? Zapraszam do czytania.

niedziela, 18 lutego 2018

Promocja 2+2 Rossmann i cashback od Dove


Na pewno słyszeliście o promocjach sieci sklepów Rossmann 2 + 2. Tym razem akcja odbywa się pod hasłem „Idealny prezent, od Ciebie dla Niego” i dotyczy kosmetyków dla mężczyzn. Promocja trwa do 19 lutego 2018 r. do końca dnia! Zobaczcie co można kupić.

sobota, 17 lutego 2018

Kampania Trnd #asstrongasiam - antyperspirant Adidas Adipower


Przełom roku to często czas podsumowań i planów zmiany dotychczasowych nawyków. Chyba najczęściej pojawiającym się postanowieniem jest zmiana stylu życia na zdrowszy, czyli więcej warzyw i więcej sportu!
W tym roku z pomocą przyszła nam kampania #Adipower organizowana przez platformę Trnd i firmę Adidas.

wtorek, 30 stycznia 2018

sobota, 6 stycznia 2018

Pomysł na prezent dla dużego chłopca z chińskiego sklepu Gamiss

W tym miesiącu są urodziny mojego męża, szukając inspiracji trafiłam na kolejny „chiński” sklep – Gamiss. W sklepie ubraniami, biżuterią i dodatkami można znaleźć całkiem sporo dodatków do domu i zabawek. Ja tym razem skupiłam się na zabawkach dla trochę większych chłopców chłopców. Zobaczcie co znalazłam.

piątek, 15 grudnia 2017

Zaparzacz do herbaty - u mnie to działa

Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. U mnie w domu również jest obecna, z powodzeniem wyprzedza kawę i słodkie napoje. Zawsze żartuję, że moim największym małżeńskim sukcesem było zarażenie męża miłością do herbaty. Prawda jest jednak taka, że pokazałam mu tylko jak ją parzyć, żeby była smaczna.
Dziś, przy okazji międzynarodowego dnia herbaty, przygotowałam małe porównanie zaparzaczy, których miałam okazję używać. Gotowi?



niedziela, 26 listopada 2017

Takeshop.pl – zakupy z Chin z bezpłatną dostawą i zwrotem do punktu w Polsce + RABAT

Jak wiecie uwielbiam zakupy, lubię też „chińskie” sklepy i ostatnio coraz więcej rzeczy zamawiam właśnie z nich. Odkryłam ostatnio jeszcze bezpieczniejszą opcję – polski sklep Takeshop.pl, który pośredniczy w naszych zakupach. Dzięki temu, że sklep oferuje nam darmowy zwrot odważyłam się na zakup lampek zewnętrznych, których nie mogłam znaleźć w sensownej cenie u nas. Do zamówienia trafiło oczywiście jeszcze kilka mniej potrzebnych rzeczy... Zobaczcie co kupiłam!

środa, 22 marca 2017

Panel Gospodarstw Domowych - badanie GFK

Jakiś czas temu zakwalifikowaliśmy się rodzinnie do programu GFK - Panel Gospodarstw Domowych. Badanie polega na rejestrowaniu codziennych zakupów (tj. wszystkich artykułów codziennego użytku jakie kupujemy - produktów spożywczych, chemii, prasy, elektroniki i sprzętu elektrycznego).


Do rejestrowania produktów używamy specjalnego skanera i książek z kodami kreskowymi sklepów i produktów (a przede wszystkim skanujemy prawdziwe kody z opakowań kupionych rzeczy).
Skanowanie zajmuje trochę czasu, ponieważ poza samym zeskanowaniem kodu sklepu i poszczególnych produktów należy zaznaczyć dodatkowe informacje dotyczące np. ilości opakowań, wagi, rodzaju produktu i promocji, ale po kilku razach robi się to coraz szybciej. Ja staram się skanować produkty od razu po powrocie ze sklepu, podczas rozpakowywania zakupów ale zdarza mi się też robić to np. kolejnego dnia.
Nie polecam tego jednak osobom, które nie lubią się angażować w takie projekty i nie mają zbyt dużo czasu.


Za skanowanie otrzymujemy punkty, które później możemy zamienić na nagrody (dużo lepsze niż w panelu do wypełniania ankiet GFK). Dodatkowo dwa raz w roku przyznawane są nagrody pieniężne.

Dopiero zaczynam swoją przygodę z Panel Gospodarstw Domowych, dlatego ciężko mi powiedzieć, czy wysiłek jest wart zachodu. Za jakiś czas zdam Wam relację i opiszę jak to wygląda z perspektywy czasu, ile punktów będę miała po kilku tygodniach i czy ogólnie dalej będę chciała (i miała czas) się w to bawić. A póki co kupujemy i skanujemy!

``
Nabór do projektu trwa cały czas, wystarczy wysłać ankietę i czekać na telefon od GFK. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ.

A może ktoś z Was skanuje produkty w Panel Gospodarstw Domowych? Chętnie dowiem się jakie są Wasze opinie i wrażenia!
MT

poniedziałek, 20 marca 2017

#WIOSNAzZALANDO #ZALANDOSTYLE – testowanie zakupów internetowych z trnd i zalando

Właśnie rusza nowa kampania Trdn – projektZaladno. Tym razem ambasadorem został mój mąż, ale negocjacje dla kogo coś zamówimy trwają! 


W zestawie ambasadora znalazł się list powitalny, przewodnik projektu, książeczka do badania opinii, kupon o wartości 100 zł na zakupy w zaladno.pl, 5 kuponów z 20% zniżką na zakupy w zalando.pl dla naszych znajomych (możliwość skorzystania przy zakupach za min. 200 zł) oraz duża materiałowa torba na zakupy. 



 
Nigdy wcześniej nie spotkałam się z możliwością testowania sklepu internetowego ale akcja bardzo mi się podoba! Kto z Was testuje razem z nami?
MT

środa, 1 marca 2017

Wielofunkcyjny zestaw do strzyżenia Braun MGK3040 – czyli męskie testowanie z Piotrem Baryckim ze Spider's Web

Dziś czas na relację z męskiego testowania, w którym bierze udział mój mąż. Na początku tego roku mąż zakwalifikował się do projektu testowania golarki Braun MGK3040 organizowanego przez blogerów ze Spider's web – po testach powstanie recenzja z punktu widzenia pięciu mężczyzn. Sama jestem ciekawa wyników.
Zgodnie z opisem producent golarka nadaje się zarówno do strzyżenia włosów, stylizacji długiej brody, jak i zwykłego golenia. Za pomocą grzebieni i nasadek znajdujących się w zestawie można uzyskać do 13 różnych ustawień długości, co 2 mm.
W skład zestawu wchodzą: maszynka, 4 nasadki (grzebienie), trymer, jednorazowa maszynka Gillette Body, ładowarka, pędzelek do czyszczenia i instrukcja obsługi (brak w języku polskim). Cena zestawu to ok 240 zł.



Mój mąż jest ogólnie zadowolony - maszynka jest lekka, dobrze leży w dłoni (ergonomicznie wygięty korpus ułatwia jej trzymanie), cicha, wykonana z dobrego plastiku i dobrze spasowana (łatwo wymienia się końcówki). Minusem jest brak trymera do nosa i uszu (jest on w droższym modelu) i brak końcówki do golenia na gładko, którą posiada większość tańszych maszynek. 


Podsumowując maszynka dość precyzyjna, jednak bardziej przypadnie do gustu posiadaczom długich bród, które wymagają stylizacji, niż mężczyznom, którzy potrzebują maszynki do codziennego golenia. W ocenie mojego męża jest ona mniej wszechstronna, niż sugeruje producent.
Ogólna ocena to 4 / 5.



Podsumowanie:
jakość wykonania 4,5 / 5
różnorodność zastosowania 4 / 5
czas pracy 4 / 5
dokładność golenia 3 / 5 (ze względu braku końcówki do golenia na gładko)
głośność 4,5 / 5
wygoda 4,5 / 5
cena 3,5 / 5 (z uwagi na mniejszą wszechstronność niż sugeruje producent)



Obecnie na stronie everydayme, dla zarejestrowanych użytkowników, jest organizowany konkurs, w którym można wygrać produkty Braun - golarki i depilatory - aby wziąć udział wystarczy wypełnić krótki test, zgłoszenia są przyjmowane do 14 marca. Powodzenia!
MT

sobota, 11 lutego 2017

"Krem kompres" Comfort + marki Bielenda

Na początku tego roku zakwalifikowałam się do testów kremu nawilżającego do rąk polskiej firmy Bielenda. Podczas ankiety kwalifikacyjnej (zamieszczonej na facebookowym profilu firmy) wybrałam do przetestowanie „Krem kompres” z serii Comfort +. Cena kremu to ok 5 - 6 zł za 75ml opakowanie. 


W składzie kremu znajdziemy min. glicerynę, lanolinę, phantenol (czyli witaminę B) oraz mocznik (stężenie10%). Mocznik w takim stężeniu działa nawilżająco i zmiękczająco na skórę, zwiększa jej przepuszczalność, ułatwiając wnikanie w głąb skóry substancji aktywnych. Więcej o właściwościach mocznika możecie poczytać tutaj


Pierwsze na co zwróciłam uwagę to dość lejąca konsystencja kremu, przez co obawiałam się, że krem będzie się długo wchłaniał i pozostawi lepką warstwę na skórze – ku mojemu zaskoczeniu wchłonął się dość szybko i błyskawicznie zmiękczył skórę dłoni. Krem faktycznie działa jak opatrunek na dłonie i długo czuć jego działanie (nawet po umyciu rąk). Krem ma delikatny zapach, który nie każdemu przypadnie do gustu (myślę tu głównie o mężczyznach).
Minusem jest dla mnie wielkość opakowanie – 75ml, przez co dozowanie kremu jest utrudnione – mi za każdym razem wylatuję trochę więcej niż potrzebuję, przez co zużyję go równie szybko jak mniejszą tubkę innego kremu. 



Podsumowanie:
Wydajność – 3,5 /5
Konsystencja – 3,5 / 5
Skuteczność – 4,5 / 5
Zapach – 3,5 / 5
Nawilżenie – 4,5 / 5
Skład – 4 / 5
Cena – 5 / 5
Moja ocena to mocne 4 / 5.



Wśród serii kremów Comfort + marki Bielenda znajdziecie także kremy dla przesuszonych i ekstremalnie zniszczonych dłoni i takie same warianty kremów do stóp. Szczegóły tutaj.

MT