Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pomysł na prezent. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pomysł na prezent. Pokaż wszystkie posty

piątek, 20 sierpnia 2021

Mały miś o wielkim sercu - recenzja ksiażki Miś zwany Paddington

 "Miś zwany Paddington" Michaela Bonda to klasyka brytyjskiej literatury dla dzieci (chociaż moim zdaniem i dorosłego wciągną przygody tego niesfornego misia).

Tytułowy bohater, choć ma już swoje lata (pierwsze wydanie książki to 1958 rok!), niezmiennie zdobywa serca kolejnych pokoleń.

Miś przybywa do Anglii z Peru, razem z państwem Brown, poznajemy go kiedy stoi samotnie na peronie stacji Paddington z tabliczką z napisem „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem”...To wstęp do wielu przygód tego bardzo mądrego misia o wielkim sercu, który ma tendencję do pakowania się kłopoty.

Miś Padingtton to idealny towarzysz dzieci i rodziców - jego przygody i (czasem dość nieporadne) odkrywanie świata mogą być wspaniałą lekcją dla dziecka i pomocą dla rodzica. W książce w przystępny sposób porusza się tematy zasad, dobrych manier, pieniędzy i emocji jakie towarzysza nam w codziennym życiu.

Mały czytelnik towarzysząc niedźwiadkowi w jego przygodach utożsamia się z nim i razem odkrywa otaczający nas świat.

Książka przedstawia wiele uniwersalnych prawd o otaczającym nas świecie, uczy szacunku, wyrażania dobrych emocji i na pewno pobudzi wyobraźnię oraz ciekawości świata młodego czytelnika. Rodzicowi również pozwoli spojrzeć troszkę szerzej na postrzeganie świata przez dziecko.

Napisana ładnym językiem i bardzo uniwersalna. Polecam dla małych i tych starszych czytelników. 

 

U mnie z ogromnym zaciekawieniem słuchali 5 latka i 2,5 latek. A posłuchać naszego czytania możecie na moim instagramie ;)

 

Dziękuję wydawnictwu znak za możliwość przedpremierowego zapoznania się z tym tytułem.

piątek, 24 stycznia 2020

"Szepty Gwiazd" Anna Łajkowska - recenzja

Szepty gwiazd Anny Łajkowskiej to powieść pełna prawdziwego życia. Jest w niej o różnie pojmowanej miłości, nie łatwych związkach, zdradzie, chorobie, o trudnych wyborach i codzienności. Sporo w niej smutku, ale i nadziei na lepsze.  


 Jesteś ciekawy o czym szepczą gwiazdy? 

piątek, 6 grudnia 2019

Foto pomysły na prezent od fotobum - RABAT

Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na prezenty dla najbliższej rodziny to polecam Wam coś, co u nas sprawdza się od kilku lat - kalendarze z własnymi zdjęciami. 
Odkąd mam dzieci, co roku zamawiam takie moim rodzicom, teściom i dziadkom - zawsze są zadowoleni!

Odkąd prowadzę bloga trafiam na różne firmy i akcje promocyjne, tak też było z kalendarzami. Trzy lata temu dostała kupon rabatowy do fotobum.pl i... tak z nimi zostałam do dziś! 
 

poniedziałek, 28 października 2019

Klocki sensoryczne i zabawka z grzechotką - nowości firmy Canpol dla najmłodszych

Dziś zapraszam Was na recenzję nowych zabawek dla maluchów firmy Canpol babies, które wraz z Kazikiem mieliśmy przyjemność przetestowania w ramach akcji "Blogujesz? Testujesz!".


Do przetestowania otrzymaliśmy klocki sensoryczne i dwie interaktywne zabawki z grzechotką. Każda z tych zabawek świetnie sprawdza się też jako gryzak i na pewno spodoba się każdemu Maluchowi i jego rodzicom. 

czwartek, 25 lipca 2019

Moje kolejne chińskie zakupy ...


Zakupy z Chin to mój mały nałóg, tym razem padło na sklep DRESSLILY. Zobaczcie co kupiłam.
Chińskie sklepy lubię szczególnie za promocje, kupuję w nich głównie jeśli mam jakieś kupony zniżkowe (w regularnych cenach nie zawsze się opłaca).


wtorek, 23 lipca 2019

Narzeczona z sacondhandu Agaty Bizuk - recenzja

Nie wiem skąd się to bierze, ale latem sięgam po zupełnie inne książki, niż zazwyczaj. Słoneczna pogoda sprzyja spokojnej lekturze, dlatego odkładam kryminały, krwawe thrillery i szukam czegoś lekkiego, czegoś na odstresowanie.
Tym razem wybór padł na "Narzeczoną z sacondhandu" Agaty Bizuk. 

poniedziałek, 20 maja 2019

WIOSENNY KONKURS - Pokaż, jak wraz z dzieckiem szukacie wiosny

W tym roku wiosna to dla mnie wyjątkowy czas, bo na świecie pojawił się mój syn. Jednak to, że nasza rodzina się powiększyła nie dało nam taryfy ulgowej w kwestii szukania wiosny. Dlatego od pierwszych cieplejszych dni całą czwórką szukaliśmy jej oznak.
Spacery w poszukiwaniu kwiatów, wypatrywanie bocianów w gniazdach, pierwsze próby jazdy na hulajnodze, wyczekane zabawy na placu zabaw …


A jak u Was wyglądały poszukiwania wiosny? Pokażcie na zdjęciach i zawalczcie o zestaw produktów Canpol. Tak, tak – zapraszam na konkurs!

środa, 8 maja 2019

Dzbanek filtrujący wodę Aquaphor, czyli jak w prosty i niedrogi sposób ograniczyć ilość plastikowych butelek


Dzisiaj będzie o wodzie. W pierwszej ciąży oraz podczas karmienia piersią udało mi się wyrobić w sobie dobry nawyk picia wody. Piję około dwóch litrów wody dziennie, co zbawiennie wpływa zarówno na moje samopoczucie, jak i na laktację.
Niestety nie potrafiłam przekonać się do kranówki, a woda mineralna kupowana w butelkach (nawet tych pięciolitrowych) generuje ogromne ilości plastiku...
Rozwiązaniem okazał się dzbanek filtrujący z wkładami megnezowymi, który otrzymałam do przetestowania od firmy Aquaphor.


czwartek, 25 kwietnia 2019

Konkurs na najpiękniejsza ozdobę Wielkanocną


Mam nadzieję, że w Waszych domach wciąż panuje świąteczna atmosfera. W ramach programu Blogosfera, razem z firmą Canpol, przygotowałam dla Was konkurs. Do konkursu możecie zgłaszać się przez email lub facebooka. Szczegóły poniżej.


wtorek, 2 kwietnia 2019

"Kwiaciarka" Ksawerego de Montepina - recenzja


Kwiecień rozpoczynam od książki, którą pochłonęłam w 3 wieczory, a przy dwójce Maluchów to nie lada wyczyn. Zupełnie nie byłam do niej przekonana, jednak zaskoczyła mnie pod każdym względem.
Niech nie zwiedzie Was tytuł i okładka - „Kwiaciarka” Ksawerego de Montepina to mroczna historia okrutnej zbrodni z romansem i wielką tajemnicą w tle. Ten francuski pisarz odkrył przede mną czasy, w których tworzył.



piątek, 29 marca 2019

#KOCHANIEprzezCZYTANIE - Rok w krainie czarów


Marzec to miesiąc, w którym wspieramy i zachęcamy do czytania dzieciom. W tym roku mam przyjemność uczestniczyć w kampanii #KOCHANIEprzezCZYTANIE zorganizowanej przez Magdę z bloga savethemagicmoments.pl, w ramach której blogerzy przedstawiają najbardziej wartościowe i lubiane książki dla dzieci i zachęcają do częstego czytania. Akcja wspierana jest także przez fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.
Dziś chciałabym pokazać Wam kolejną, po „Bardzo długiej kolejce...”, książkę „bez treści”, którą uwielbiamy „czytać” - Rokw krainie czarów (wydawnictwa Nasza Księgarnia). 

środa, 27 marca 2019

Gorączka i krew - mroczny kryminał Sire Cedrica (recenzja)

Po dłuższej przerwie od dorosłych książek miałam w końcu okazję przeczytać (bez odrywania się) mroczny kryminał. Kiedy pod koniec ciąży trafiłam do szpitala, mąż uznał że „Gorączka i krew” Sire Cedrica to tytuł idealny na tą okazję.
Zapewne nie każda kobieta oczekująca na poród uzna tę pozycję za najlepsza do czytania w szpitalnym łóżku, ja jednak jestem usatysfakcjonowana.
Zapraszam na recenzję.



sobota, 23 marca 2019

#kochanieprzezczytanie Bardzo długa kolejka Zwierzęta

Miłość do książek to to co udało mi się zaszczepić w mojej córce od pierwszych miesięcy życia. Jak była malutka czytałam jej na głos swoje książki, bo nie lubiłam panującej w domu ciszy. Później wspólnie odkrywałyśmy obrazkowe książeczki, dźwięki i całą gamę książeczek dla dzieci.
Muszę przyznać, że często kupowałam (i nadal kupuję) książki trochę na wyrost. Uwielbiamy oglądać, czytać i odkrywać.



W tym roku mam przyjemność, wraz z innymi blogerami, brać udział w fantastycznej kampanii #KOCHANIEprzezCZYTANIE. Co prawda marzec upłyną nam głównie na pobycie w szpitalu ale postaram się przez te kilka dni marca przybliżyć Wam kilka książek, które uwielbiamy i zachęcić Was tym samym do czytania dzieciom! Więcej o kampanii poczytacie tutaj.

czwartek, 14 lutego 2019

Wieża milczenia - debiut literacki Remigiusza Mroza (recenzja)

Od dawna przymierzałam się do książek Remigiusza Mroza, uwielbiam czytać serie a ten pisarz ma kilka w swoim dorobku, więc wybór nie powinien nikogo dziwić. Jednak zanim dam się wciągnąć w jedną historię lubię zapoznać z autorem i przeczytać coś „pojedynczego”. Od czego najlepiej zacząć? Oczywiście od początku.
Na moje pierwsze „spotkanie z Mrozem” wybrałam jego debiut, książkę napisaną w 2013 r. (wydawnictwo Dragon właśnie wypuściło świeżutkie wydanie tego tytułu) - Wieżę milczenia.



czwartek, 31 stycznia 2019

Blogujesz? Testujesz! - styczeń 2019

Drodzy blogerzy i blogerki - przypominam o comiesięcznej akcji Blogosfera Canpol! Tym razem do testowania lub jako nagroda w konkursie organizator przygotował maty edukacyjne "Piraci". 
Wystarczy zgłosić się na stronie Blogosfery. Wszystkie szczegóły akcji znajdziecie TUTAJ oraz w moich poprzednich wpisach!



Przy okazji przypominam o trwającym konkursie, w którym do wygrania są 2 podgrzewacze elektryczne wraz z butelką Canpol - szczegóły TUTAJ!

Powodzenia!
MT

wtorek, 22 stycznia 2019

"Jak Wy i Wasze dzieci odkrywacie zimę" - konkurs

My się zimy nie boimy! A Wy? Choć nie zawsze można wyjść na dwór to opcji jest całkiem sporo. Kiedy nie możemy wyjść na spacer lub sanki, a zabawa w domu już nam się znudzi - korzystamy z bawialni, chodzimy na basen albo do muzeum. 
Jestem bardzo ciekawa jak Wy i Wasze dzieci odkrywacie zimę, dlatego czas na kolejny konkurs fotograficzny! 

niedziela, 23 grudnia 2018

Blogosfera Canpol - Blogujesz? Testujesz! - recenzja produktów dla najmłodszych

Jak wiecie systematycznie zgłaszam się do akcji Blogosfera Canpol, w ramach której blogujący rodzice mają okazję testować różne produkty dla dzieci. Tym razem mieliśmy okazję przetestować zabawki dla najmłodszych - Canpol trafił idealnie z kolorem, bo już za chwilę przywitamy na świecie synka. A póki co, Natalka z przyjemnością sprawdziła, czy zabawki będą odpowiednie dla jej braciszka. 

poniedziałek, 27 sierpnia 2018

#WAWSKIE14 - Powstanie Warszawskie w naszych czasach?

Książki towarzyszą mi każdego dnia, ostatnio sięgam głównie po te dziecięce, jednak staram się też znaleźć chwilę na lekturę dla dorosłych. Na szczęście mój mąż i dziecko od czasu do czasu na to pozwalają i wieczorami mogę przenieść się do innego świata. Tym razem, dzięki wydawnictwu Warbook, stanęłam oko w oko z wojną i mogłam zastanowić się co by było gdyby …
Jesteście ciekawi o czym jest #Wawskie14 Jakuba Pawełka? Zapraszam do czytania!


środa, 15 sierpnia 2018

46 edycja blogosfery Canpolbabies - testowanie produktów dla najmłodszych


Za mną (i przede mną) kolejne testowanie z Blogosferą Canpolbabies, tym razem otrzymałam zestaw dla maluszka, w składzie którego znalazły się pluszowa owieczka, gryzak i smoczek wraz z opakowaniem. Moja córka z radością zaopiekowała się owieczką, natomiast pozostałe produkty są pierwszym prezentem dla małego testera lub testerki, który(która) pojawi się za kilka miesięcy.

wtorek, 12 czerwca 2018

Testowanie z Canpolbabies - zastawa stołowa dla dzieci


Dzięki udziałowi w programie Blogosfera Canpolbabies, która umożliwia blogującym mamom testowanie produktów tej marki, tym razem moja Natalka otrzymała zestaw obiadowy z serii Cute Animals. Zobaczcie jak prezentuje się naszym stole.