Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kobieta. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kobieta. Pokaż wszystkie posty

sobota, 25 stycznia 2020

Niedaleko pada trup od denata Iwona Banach - recenzja

"Niedaleko pada trup od denata" Iwony Banach, to książka, po którą sięgnęłam trochę z ciekawości, a trochę z chęci (i potrzeby) odskoczni od krwawych thrillerów. I chociaż nie obyło się bez tytułowego trupa i denata, to na prawdę nie raz podczas czytania uśmiałam się do łez. 


piątek, 24 stycznia 2020

"Szepty Gwiazd" Anna Łajkowska - recenzja

Szepty gwiazd Anny Łajkowskiej to powieść pełna prawdziwego życia. Jest w niej o różnie pojmowanej miłości, nie łatwych związkach, zdradzie, chorobie, o trudnych wyborach i codzienności. Sporo w niej smutku, ale i nadziei na lepsze.  


 Jesteś ciekawy o czym szepczą gwiazdy? 

poniedziałek, 28 października 2019

Pora na LunchMix - przepis na szybkie danie

Jestem wielką fanką szybkiego, prostego i ... smacznego gotowania. Odkąd zostałam mamą po raz drugi cierpię jednak na brak czasu na gotowanie, dlatego ciągle szukam szybkich inspiracji.  
Jako wierna fanka marki #Kupiec i poszukiwacz zdrowej radości życia poczułam się w obowiązku przygotować danie zaproponowane na opakowaniu nowego ich produktu - LUNCHmix'u (kasza gryczana, kasza jęczmienna, soczewica, czarnuszka). 
Zapraszam Was na LUNCHmix z sosem pieczarkowym i orzechami.


środa, 9 października 2019

W potrzasku Kerrego Wilkinsona - recenzja

Wrzesień to fajny miesiąc, kończą się wakacje - dzieci wracają do przedszkola, a mamy mają czas na … czytanie. Co prawda nadal czytam głównie po  nocach, ale czytam. 
We wrześniu udało mi się co prawda  przeczytać tylko dwie "dorosłe" książki, ale zawsze to o dwie więcej na moim czytelniczym koncie. Jaki wynik przyniesie październik - zobaczymy! 


Dzisiaj recenzja pierwszej z nich - "W potrzasku" Kerrego Wilkinsona

wtorek, 24 września 2019

ciasto arbuz - prosty i efektowny deser


Ostatnio wnoszę się na kulinarne wyżyny. Próbuję i o dziwo coraz częściej mi wychodzi. Staram się, żeby było nie tylko smacznie, ale i ładnie. Ostatnio z pomocą Natalki i mojej mamy przygotowałyśmy ciasto arbuz – czyli szpinakowy biszkopt. Zobaczcie jakie to proste!


wtorek, 23 lipca 2019

Narzeczona z sacondhandu Agaty Bizuk - recenzja

Nie wiem skąd się to bierze, ale latem sięgam po zupełnie inne książki, niż zazwyczaj. Słoneczna pogoda sprzyja spokojnej lekturze, dlatego odkładam kryminały, krwawe thrillery i szukam czegoś lekkiego, czegoś na odstresowanie.
Tym razem wybór padł na "Narzeczoną z sacondhandu" Agaty Bizuk. 

czwartek, 31 stycznia 2019

#RoślinnaPremiera - napoje AdeZ

Właśnie zakończyła się kolejna kampania TRND, w której miałam przyjemność brać udział. Projekt #RoślinnaPremiera dotyczył napojów na bazie roślin AdeZ
Zapraszam na krótkie podsumowanie. 
 

niedziela, 16 grudnia 2018

Płyn micelarny 3w1 - Nivea Skin Detox - recenzja

Jaki jest Wasz kosmetyczny must have? U mnie są to tusz do rzęs, tonik do twarzy i maseczki. Ostatnio, dzięki uczestnictwu w Klubie Nivea, miałam okazję przetestować nowy płyn micelarny z serii Urban Skin Detox. Jesteście ciekawi czym mnie zaskoczył? Zapraszam na krótką recenzję. 

poniedziałek, 1 października 2018

Czego nauczyłam się od mojego dziecka - KONKURS


Kochani! Mam nadzieję, że wybaczycie mi ostatnią, dość długą nieobecność - wiele się u mnie dzieje ponieważ niedługo po raz kolejny zostanę mamą. Tym razem początki ciąży nie są łatwe i przyjemne, dlatego wszystkie sprawy blogowe zeszły na drugi, a nawet trzeci plan.
Ale już jestem. Pełna energii wracam do Was z nową dawką testów, moich odkryć, porad (ostrzegam, że będzie trochę więcej tematów okołociążowych) i od razu zapraszam do konkursu! Ale o tym za chwilę.

poniedziałek, 27 sierpnia 2018

#WAWSKIE14 - Powstanie Warszawskie w naszych czasach?

Książki towarzyszą mi każdego dnia, ostatnio sięgam głównie po te dziecięce, jednak staram się też znaleźć chwilę na lekturę dla dorosłych. Na szczęście mój mąż i dziecko od czasu do czasu na to pozwalają i wieczorami mogę przenieść się do innego świata. Tym razem, dzięki wydawnictwu Warbook, stanęłam oko w oko z wojną i mogłam zastanowić się co by było gdyby …
Jesteście ciekawi o czym jest #Wawskie14 Jakuba Pawełka? Zapraszam do czytania!


poniedziałek, 13 sierpnia 2018

ShinyBox Spring Time - kwiecień 2018


Lato w pełni, a ja postanowiłam odgrzebać kwietniowe pudełko ShinyBox. Nadrabiam blogowe zaległości. Będzie w odrobinę inaczej niż zazwyczaj, bo wraz z recenzją produktów, które już zdążyłam przetestować. Pudełkiem Spring Time zakończyła się moja ostatnia subskrypcja - postanowiłam odpocząć od kosmetycznych niespodzianek, ale niedługo zapewne zamówię coś nowego.
Zobaczcie jakie są moje wrażenia po zawartości kwietniowego ShinyBox.

czwartek, 26 lipca 2018

Allerco - bezpieczne nawilżenie dla każdego rodzaju skóry


Jak wiecie chętnie testuję kosmetyczne nowości, idąc za modą na „eko” trafiłam na kosmetyki firmy Allerco. To seria przeznaczona do skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Wśród produktów tej firmy znajdziemy żele myjące, balsamy, kremy natłuszczające, kremy ochronne, szampony oraz kremy przeciwsłoneczne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci (już od 1 dnia życia).

czwartek, 5 lipca 2018

Cydr Lubelski #niefiltrujemy


Zapraszam Was na podsumowanie kampanii Cydru Lubelskiego, organizowanej przez platformę Trnd. Mieszkam w Lublinie od zawsze, jednak Cydr Lubelski to dla mnie nowość. Paczka dotarła do mnie przed weekendowym grillowaniem na działce, tak więc razem z rodziną i przyjaciółmi przeprowadziliśmy błyskawiczną degustację.


środa, 13 czerwca 2018

Rozświetlający rytuał LPM – kampania o zapachu lata, słońca i moreli


W tym roku nie możemy narzekać na brak słońca, bo chociaż lato formalnie jeszcze się nie zaczęło to wiele z nas już może pochwalić się piękną opalenizną. Tegoroczną pogodę doskonale odgadła marka Le Petit Marseillais, która w idealnym momencie rozpoczęła kolejną kampanię #Rozświetlającyrytuał

wtorek, 29 maja 2018

Promocje "CashBack" 2018


Nie znam osoby, która nie lubi promocji dlatego mam dziś dla Was coś specjalnego. Przygotowałam małe zestawieni, bardzo popularnych ostatnio, akcji typu „cashback”, z których jeszcze zdążycie skorzystać! 

wtorek, 22 maja 2018

Mamo daj sobie pomóc! #Macierzyństwobezkrzyku + KONKURS z okazji Dnia Mamy


Zanim moja córka przyszła na świat macierzyństwo wydawało mi się sielanką z małymi przerwami na przewijanie i karmienie. Wierzyłam, że nasze życie niewiele się zmieni i planowałam, czego to nie zrobię na urlopie macierzyńskim. Bardzo szybko i niebezboleśnie zderzyłam się jednak z rzeczywistością...


Drogi Rodzicu jeśli choć raz zwątpiłeś, czy dasz sobie radę, miałeś ochotę krzyczeć, płakać i uciekać … ten wpis jest dla Ciebie.

piątek, 18 maja 2018

Majowa wishlista z Zaful


Dawno nie miałam okazji zamawiać nic w chińskich sklepach, więc postanowiłam to zmienić. Pełna zapału szukałam letniej sukienki, jednak nie wiem czy odważę się ją zamówić, ale dla Was mam szybką majową wishlistę z Zaful.

środa, 16 maja 2018

Zmysłowo pachnący duet #ambasadorkalpm


Powrót do pracy po urlopie był trudniejszy niż przypuszczałam, ale już wskoczyłam na odpowiednie obroty. Na początek mam dla Was krótką relację z kolejnej pachnącej kampanii Le Petit Marseillais, o której wspominałam Wam niedawno na facebooku. Jesteście ciekawi jak pachną nowości LPM? Zapraszam do czytania.

wtorek, 15 maja 2018

#kreatywniewkuchni - smaczny obiad w 10 minut


Lubicie włoskie smaki? Świetnie się składa, bo dziś mam dla Was przepis na wyjątkowo proste i smaczne danie - szybkie w przygotowaniu, niedrogie i sycące!

wtorek, 3 kwietnia 2018

Wyniki konkursu - wygraj mapę zdrapkę

Serdecznie dziękuję za tak liczny udział w konkursie - każdy z Waszych komentarz był dla mnie bardzo inspirujący. Życzę Wam spełnienia podróżniczych marzeń, tych o których pisaliście i wielu, wielu więcej! Pamiętajcie, że nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku!


Wybór był niezwykle trudny, postanowiłam nagrodzić osobę pełną podróżniczej pasji i odwagi, która w ciekawy i oryginalny sposób przedstawiła swój wymarzony cel podróży - Iran. 

Mapę zdrapkę od firmy PlayPrint wygrywa pani Aleksandra Laska
Gratuluję!




Zwycięski komentarz: "Moim marzeniem jest Iran - kraj pełen zapachów i kolorów, niestety w oczach typowego europejczyka pokryty złą sławą krzywdzących stereotypów. Persja, bo taka była dawniejsza nazwa tego kraju, kryje wiele zakątków cywilizacji naszych przodków. Persepolis to miejsce, które powinien odwiedzić każdy! Perska kuchnia, muzyka i tradycja to coś, co mnie tam niezmiennie ciągnie... Poza tym Irańczycy wraz ze swoją gościnnością sprawiają, że moje marzenie po prostu musi się kiedyś spełnić! Iran to kraj bezpieczny, a mieszkańcy (Persowie, nie Arabowie!) na pewno zrobią wszystko, aby każdy gość poczuł się jak w domu. Chciałabym kiedyś zdrapać kształt Iranu na takiej fantastycznej mapie :)"

Już niedługo planuję dla Was kolejny konkurs, zaglądajcie do mnie regularnie!
MT